“Tüketici Ve Tüketim” Konulu Resim Yarışması Ödülleri Takdim Edildi

“Tüketici Ve Tüketim” Konulu Resim Yarışması Ödülleri Takdim Edildi

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitimin Temel amaçları doğrultusunda, sanatsal faaliyetlere katılımı arttırmak, sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanmasına ve öğrencilerin yeteneklerini sergilemesine olanak sağlamak amacıyla Tüketicinin temel ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık ve güvenliği, bilgi edinmesi, eğitilmesi, zararlarının giderilmesi, sağlıklı bir çevrede yaşaması, ekonomik çıkarlarının korunması, seçebilmesi, temsil edilmesi, örgütlenmesi ve sesini duyurması, Eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici ve Tüketim” konulu resim yarışması düzenlenmiştir. 

Tüketici hakları bilincini geliştirmek amacıyla Türkiye genelinde ortaokullar arasında “Tüketici ve Tüketim” konulu resim yarışmasında İlimizde dereceye girerek il birincisi olan öğrenciye ödülü Ticaret İl Müdürü Ahmet TAYGURT ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR tarafından takdim edildi.

Kaymaklı Atatürk Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Havvanur TİFTİK' e ve Resim Öğretmeni Funda ARSLAN' a başarılarından dolayı hediyeleri takdim edilirken Okul Müdürü İrfan AÇIKGÖZ' e Başarı Plaketi verildi.